Majstrovstvá Slovenska v snookri 2021 /27.01.2022 13:10

 

V prešovskom Freeball Snooker Clube v hoteli Lineas sa v sobotu 22.1.2022 konali majstrovstvá Slovenska 2021 v snookri.

Vzhľadom na pandemickú situáciu sa majstrovstiev zúčastnilo 8 najlepších hráčov slovenského rebríčka na konci sezóny. Medzi nasadenou štvorkou boli Michal Frank, Martin Oriňák, Pavol Křemen a Kevin Čižmarovič. K nim boli vylosovaní ďalší štyria hráči Marcel Rešovský, Maroš Šeminský, Martin Kubala a Marián Kepšta.  Dvojice pre štvrťfinálové zápasy vyžreboval majiteľ prešovského klubu Miroslav Hrubčo v prítomnosti člena výkonného výboru pre snooker Adriána Oriňáka.

Vo štvrfinále sa nekonalo žiadne prekvapenie a do semifinále postúpili 4 najvyššie nasadení hráči. Hneď v prvom zápase zahral Michal Frank svoj vôbec prvý nábeh nad 50 a to konkrétne 55. Mišovi gratulujeme a nech tých 50-kových nábehov zahrá viac.

Obidva semifinálové zápasy sa skončili rovnakým výsledkom 4:2. V prvom zvíťazil Martin Oriňák nad Pavlom Křemenom keď zahral aj nábeh 59 a v druhom Kevin Čižmarovič nad Michalom Frankom keď zahral nábeh 57.

Vo svojom prvom finálovom zápase majstrovský titul získal 17ročný Martin Oriňák z Prešova. Vo finále zdolal Bratislavčana Kevina Čižmaroviča 5:2. Pre Kevina to bolo druhé finále za sebou, keď v roku 2019 prehral s Jakubom Koniarom. V rýchlom a kvalitnom zápase Martin ešte zahral nábehy 52 a 64 čo bol aj najvyšší nábeh turnaja.

Obidvaja finalisti si okrem pohárov odniesli aj finančnú odmenu za účasť vo finále, a najvyšší nábeh turnaja. Gratulujeme a prajeme množstvo ďalších vysokých nábehov.

Aj na základe výsledkov z majstrovstiev sa bude rozhodovať o nomináciách na Majstrovstvá Európy v snookri, ktoré sa uskutočnia v neďalekom Poľsku v apríli 2022.

Začiatkom februára začíname aj novú sezónu 2022. Týmto Vás všetkých pozývame na ďalšie turnaje.

Späť