Snooker Liga 2014/15 /16.09.2014 15:14

Aj tento rok, sa hráči môžu zapojiť už do tretieho ročníka novodobej slovenskej ligovej súťaže, organizátorom je Slovenský biliardový zväz. Nadchádzajúci ročník 2014/2015 bude zložený z piatich ligových častí. Rovnako ako po minulé roky, aj tento raz budú turnaje zložené zo základnej časti hranej lokálne a play-off turnaja. Na rozdiel od predošlých ročníkov, budú play-off turnaje hrané v Bratislave ale aj v kooperujúcich, Košickom a Prešovskom klube. Vyraďovacie turnaje budú regionálne rozdelené v pomere 3:2, prvé dva budú organizované západom, ďalšie dva na východe a spoluorganizované , pričom vyvrcholenie bude raz v Košiciach a raz v Prešove, posledný sa opäť vráti do hlavného mesta, kde prebehne aj celkové hodnotenie.

Herný systém

Herný systém zostáva nezmenený, základné skupiny sa odohrajú výhradne v zainteresovaných klubových herniach v Bratislave, Košiciach, Prešove, Tvrdošíne, Trenčíne a Skalici. Súboje v lige, dúfame že len nateraz, opustil Popradský Akuratny klub.

Zmena, ktorá sa dotkne všetkých turnajov v novej sezóne, je spôsob určovania poradia v skupinách. Hráči získajú za každý vyhraný zápas 1 bod do skupinovej tabuľky. V prípade rovnosti bodov určujú poradí v skupine nasledujúce kritéria: 1. vzájomný zápas, 2. pomer vyhratých a prehratých framov (+/-), 3. najvyšší nábeh v skupinových zápasoch, 4. poradie v rebríčku pred turnajom, 5. žreb

Bodovanie turnajov

Novinkou bude delené bodovanie turnajov. Stalo sa pravidlom, že hráči, ktorí si vybojovali postup zo základných skupín napokon do play-off necestovali. Hráči, ktorí nepostúpia alebo nepríjmu pozvánku do „finálového turnaja“, budú ohodnotení podľa umiestnenia v skupinách. Víťaz skupiny získa 1310b, každé ďalšie miesto bude krátené koeficientom 0.8, t.j. druhý hráč získa 1048b, tretí hráč 838b, atď. Účastníkom „finálového turnaja“ budú pridelené body podľa štandardnej schémy. Víťaz turnaja získa 5000b. Ďalšie miesta sú krátene koeficientom 0.8, t.j. porazený finalista 4000b, semifinalisti 3200b, atď.

Štartovné

Štart v ligových turnajoch je podmienený platným členstvom v SBiZ na sezónu 2014/15 alebo uhradením ligového poplatku 10€ za každý ligový turnaj, do ktorého sa hráč prihlási. V prípade, že ste členom SBiZ, je potrebné do konca základnej časti T1 uhradiť ročný poplatok v hodnote 20€. Poplatok uhraďte, prosím, prevodom priamo na účet SBiZ 2621705782 / 1100. Do poznámky k platbe uveďte svoje meno a priezvisko tak, aby bolo možné platbu správne priradiť.  Ak nie ste členom a chcete sa ním stať, kontaktujte svojho lokálneho administrátora. Ak sa nechcete stať členom SBiZ, je potrebné uhradiť štartovné vo výške 10€ pri každej ligovej časti svojmu administrátorovi. Člen SBiZ má štart v zákadných skupinách zdarma. Štartovné do play-off turnaja je stanovené na 15€.

Členovia Elite Snooker & Billiard Clubu ktorí si zakúpili ročné členské v klube poplatok SBiZ plati nemusia, kedže ten je súčasťou ročného členstva v klube.

Späť