MAJSTROVSTVA SLOVENSKA 2017  /29.04.2017 - 01.05.2017

OrganizátorElite Snooker & Billiard Club
Dátum29.04.2017 - 01.05.2017
Štartovné20€ / osoba
RankingTurnaj je zaradený do celoslovenského rebríčka. Bodový zisk pre víťaza je 8000 b. Ďalšie miesta sú krátené koeficientom 0.8
Dress CodeDress Code A / Spoločenské topánky, spoločenské nohavice bez našitých vreciek, košeľa s dlhými rukávmi a zapínaním na zápästí, vestička, kravata alebo motýlik

Formát turnaja

Turnaj as hrá systémom jednoduchého KO. Všetky zápasy vrátane kvalifikácie sa hrajú na Best of 5 s výnimkou finále, ktorá sa hrá na Best of 7. Všetky zápasy turnaja sa odohrajú podľa pravidiel WPBSA (World Professional Billiards and Snooker Association) s nasledujúcimi úpravami:

  • ak je do zápasu pridelený plošný rozhodca, hráči sú povinní ho privolať v situácii, kedy môže dôjsť k uplatneniu pravidla “Foul and Miss”. Ak tak hráči neurobia, nie je možné hlásiť “Miss”
  • V prípade, že do zápasu nie je pridelený plošný rozhodca ani stolový rozhodca, obmedzuje sa "Foul and Miss" na maximálne 2x v jednej sérii

Kvalifikácia

Hráči sú do kvalifikácie nasadení podľa aktuálneho Rankingu. hráči na 17. - 32. mieste hrajú jedno kvalifikačné kolo, hráči od 33. miesta hrajú kolá dve. V prípade, že sa do turnaja prihlási viac ako 64 hráčov, hráči nasadení od 49. miesto hrajú 3 kvalifikačné kolá.

Kvalifikácia sa hrá v sobotu 29.4. od 10:00. Na kvalifikáciu je stanovený Dress Code B – t.j. spoločenské topánky, spoločenské nohavice bez našitých vreciek, polokošeľa alebo tričko s golierikom.

Hlavný turnaj

Hlavného turnaja sa účastní 32 hráčov. Ako turnajová jednotka bude nasadený aktuálny majster Slovenska. Nasadených hráčov doplní 16 hráčov z kvalifikácie. Každému nasadenému hráčovi žreb pridelí súpera z pomedzi hráčov postupujúcich z kvalifikácie. Žreb prebehne v sobotu po skončení kvalifikačných zápasov. Na hlavný turnaj je stanovený Dress Code A – t.j. spoločenské topánky, spoločenské nohavice bez našitých vreciek, košeľa s dlhými rukávmi a zapínaním na zápästí, vestička, kravata alebo motýlik.

Štartovné, trofeje a Prize Money

Štartovné do turnaja je stanovené na 20€. Trofeje sú určené pre víťaza, finalistu a hráča s najvyšším nábehom. Hráči si rozdelia prize money 1000 € nasledovne

  • Víťaz 400€
  • Finalista 200€
  • Semifinalisti 100€
  • Štvrťfinalisti 50€

NASADENIE HRÁČOV DO KVALIFIKÁCIE

MSR 2017 Nasadenie do kvalifikácie.pdf

  • Patrik Sedlák 1. Patrik Sedlák
  • Danijel Vranješ 2. Danijel Vranješ
  • Matúš Bučko 3. Matúš Bučko
  • Adam Horáček 4. Adam Horáček
  • Kevin Čižmarovič 5. Kevin Čižmarovič
  • Miloš Popovič 6. Miloš Popovič
  • Andrej Burdel 7. Andrej Burdel
  • Miroslav Šedo 8. Miroslav Šedo
  • Martin Kollár 9. Martin Kollár
  • Martin Oriňák 10. Martin Oriňák
  • Pavol Křemen 11. Pavol Křemen
  • Miroslav Hrubčo 12. Miroslav Hrubčo
  • Miroslav Matovič 13. Miroslav Matovič
  • Peter Longauer 14. Peter Longauer
  • Martin Faško 15. Martin Faško
  • Peter Varga 16. Peter Varga
  • Enrik Tenk 17. Enrik Tenk
  • Vlado Tencer 18. Vlado Tencer
  • Matúš Petrášek 19. Matúš Petrášek
  • Kamil Braso 20. Kamil Braso
  • Adrián Oriňák 21. Adrián Oriňák
  • Fero Stribrnský 22. Fero Stribrnský
  • Lukáš Harsa 23. Lukáš Harsa
  • Igor Jancura 24. Igor Jancura
  • Vladimír Mikula 25. Vladimír Mikula
  • Michal Frank 26. Michal Frank
  • Jozef Mikulášek 27. Jozef Mikulášek
  • Jozef Richter 28. Jozef Richter
  • Igor Zuzčák 29. Igor Zuzčák
  • Tomáš Ratkovský 30. Tomáš Ratkovský
  • Peter Ďureček 31. Peter Ďureček
  • Robert Klein 32. Robert Klein
  • Robo Pastierovič 33. Robo Pastierovič
  • Ivan Oboňa 34. Ivan Oboňa
  • Jozef Daňa 35. Jozef Daňa
  • Patrik Sojčák 36. Patrik Sojčák
  • Radovan Hvizdoš 37. Radovan Hvizdoš
  • Jaromír Štěpánek 38. Jaromír Štěpánek
  • Pavol Žiak 39. Pavol Žiak
  • Adrián Rubint 40. Adrián Rubint
  • Tomáš Podolinský 41. Tomáš Podolinský
  • Boris Tetřev 42. Boris Tetřev
  • Jakub Holeš 43. Jakub Holeš
  • Pavol Hirner 44. Pavol Hirner
  • Luboš Pindiak 45. Luboš Pindiak
  • Ľubomír Vasek 46. Ľubomír Vasek
  • Balázs Köles 47. Balázs Köles
  • Marek Brunovský 48. Marek Brunovský
  • Ján Kundrák 49. Ján Kundrák
  • Vladislav Kotešovec 50. Vladislav Kotešovec
1. KOLO
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
1 29 Apr 10:00 4 Balázs Köles 3(5)0 Vladislav Kotešovec (scr.)
2 29 Apr 10:00 5 Marek Brunovský 3(5)1 Ján Kundrák
Nábehy#Nábehy
61139
29236
2466323
51435
2. KOLO
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
3 29 Apr 14:00 1 Enrik Tenk 3(5)1 Marek Brunovský
Nábehy#Nábehy
39132
54210
33351
41438
4 29 Apr 14:00 2 Vlado Tencer 0(5)3 Balázs Köles
Nábehy#Nábehy
35157
21261
18358
5 29 Apr 12:00 1 Matúš Petrášek 3(5)1 Ľubomír Vasek
Nábehy#Nábehy
51143
23264
53321
58446
6 29 Apr 12:00 2 Kamil Braso 1(5)3 Luboš Pindiak
Nábehy#Nábehy
68156
1125622
13351
33466
7 29 Apr 14:00 3 Adrián Oriňák 2(5)3 Pavol Hirner
Nábehy#Nábehy
50135
25251
70340
41448
54565
8 29 Apr 12:00 5 Fero Stribrnský 2(5)3 Jakub Holeš
Nábehy#Nábehy
72147
40260
48345
2544327
33552
9 29 Apr 10:00 1 Lukáš Harsa 0(5)3 Boris Tetřev
Nábehy#Nábehy
28160
20250
21351
10 29 Apr 12:00 4 Igor Jancura 3(5)0 Tomáš Podolinský
Nábehy#Nábehy
34120
49218
43310
11 29 Apr 10:00 2 Vladimír Mikula 3(5)1 Adrián Rubint
Nábehy#Nábehy
2265128
2461240
55378
60429
12 29 Apr 14:00 4 Michal Frank 3(5)2 Pavol Žiak
Nábehy#Nábehy
52121
33264
44352
27c70448
71532
13 29 Apr 12:00 5 Jozef Mikulášek 3(5)0 Jaromír Štěpánek (scr.)
14 29 Apr 14:00 2 Jozef Richter 3(5)0 Radovan Hvizdoš (scr.)
15 29 Apr 16:00 1 Igor Zuzčák 3(5)0 Patrik Sojčák
Nábehy#Nábehy
55127
52212
2351321
16 29 Apr 16:00 6 Tomáš Ratkovský 3(5)1 Jozef Daňa
Nábehy#Nábehy
60138
54245
11341
60434
17 29 Apr 10:00 3 Peter Ďureček 2(5)3 Ivan Oboňa
Nábehy#Nábehy
36147
59236
36365
46417
31540
18 29 Apr 16:00 4 Robert Klein 0(5)3 Robo Pastierovič
Nábehy#Nábehy
3815323
44246
25360
940
Last 32
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
19 30 Apr 9:00 1 Patrik Sedlák 3(5)2 Igor Jancura
Nábehy#Nábehy
31c84120
35254
52338
8444
48532
20 30 Apr 9:00 2 Peter Varga 3(5)2 Vladimír Mikula
Nábehy#Nábehy
56128
43253
39350
54439
46513
21 30 Apr 9:00 6 Miroslav Šedo 3(5)0 Luboš Pindiak
Nábehy#Nábehy
22c49121
55220
62351
22 30 Apr 9:00 3 Martin Kollár 3(5)0 Pavol Hirner
Nábehy#Nábehy
3764114
317123
505734
23 30 Apr 14:00 5 Adam Horáček 1(5)3 Balázs Köles
Nábehy#Nábehy
3415923
3627529
2158343
2745423
24 30 Apr 11:30 1 Miroslav Matovič 3(5)2 Igor Zuzčák
Nábehy#Nábehy
55130
2760221
36346
42454
72542
25 30 Apr 11:30 4 Kevin Čižmarovič 3(5)0 Tomáš Ratkovský
Nábehy#Nábehy
48139
4371216
44340
26 30 Apr 14:00 4 Miroslav Hrubčo 0(5)3 Boris Tetřev
Nábehy#Nábehy
117036
1626524, 28
7348
27 30 Apr 11:30 5 Robo Pastierovič 0(5)3 Pavol Křemen
Nábehy#Nábehy
3618122
326128
2359
28 30 Apr 14:00 3 Matúš Petrášek 0(5)3 Miloš Popovič
Nábehy#Nábehy
43160
1625620
19343
29 30 Apr 9:00 4 Michal Frank 1(5)3 Peter Longauer
Nábehy#Nábehy
44157
53237
41366
29455
30 30 Apr 11:30 2 Jakub Holeš 0(5)3 Matúš Bučko
Nábehy#Nábehy
010
30262
34340
31 30 Apr 9:00 5 Jozef Richter 2(5)3 Martin Oriňák
Nábehy#Nábehy
32143
9247
63325
54440
44563
32 30 Apr 11:30 6 Enrik Tenk 2(5)3 Andrej Burdel
Nábehy#Nábehy
1915029
70241
52345
1345027
37541
33 30 Apr 14:00 2 Ivan Oboňa 2(5)3 Martin Faško
Nábehy#Nábehy
58147
23255
030
2253442
53554
34 30 Apr 11:30 3 Jozef Mikulášek 0(5)3 Danijel Vranješ
Nábehy#Nábehy
1314721
5259
037920, 27, 28
Last 16
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
35 30 Apr 16:30 4 Patrik Sedlák 3(5)0 Peter Varga
Nábehy#Nábehy
63110
43211
66316
36 30 Apr 14:00 6 Miroslav Šedo 2(5)3 Martin Kollár
Nábehy#Nábehy
5119
66261
40360
40453
5356122c
37 30 Apr 16:30 1 Balázs Köles 3(5)1 Miroslav Matovič
Nábehy#Nábehy
56144
4924222c
29357
2376441
38 30 Apr 16:30 1 Kevin Čižmarovič 3(5)0 Boris Tetřev
Nábehy#Nábehy
010
62239
56322
39 30 Apr 14:00 3 Pavol Křemen 3(5)0 Miloš Popovič
Nábehy#Nábehy
3170141
2269230
57341
40 30 Apr 16:30 4 Peter Longauer 0(5)3 Matúš Bučko
Nábehy#Nábehy
244018032
48258
32347
41 30 Apr 16:30 5 Martin Oriňák 1(5)3 Andrej Burdel
Nábehy#Nábehy
2438150
2063232
35363
20456
42 30 Apr 16:30 2 Martin Faško 0(5)3 Danijel Vranješ
Nábehy#Nábehy
3616120
2026441
635231
Štvrťfinále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
43 1 May 9:00 1 Patrik Sedlák 3(5)0 Martin Kollár
Nábehy#Nábehy
3654121
78247
60320
44 1 May 9:00 3 Balázs Köles 3(5)2 Kevin Čižmarovič
Nábehy#Nábehy
2862145
74227
23354
14462
46536
45 1 May 9:00 4 Pavol Křemen 3(5)2 Matúš Bučko
Nábehy#Nábehy
42152
255528
49311
845626
4954024
46 1 May 9:00 2 Andrej Burdel 1(5)3 Danijel Vranješ
Nábehy#Nábehy
2453129
827729
136830
23457
Semifinále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
47 1 May 11:30 3 Patrik Sedlák 1(5)3 Balázs Köles
Nábehy#Nábehy
7912020
46264
26358
3546621
050
48 1 May 11:30 1 Pavol Křemen 0(5)3 Danijel Vranješ
Nábehy#Nábehy
2315720
2026348
29357
Finále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
49 1 May 14:00 2 Balázs Köles 4(7)0 Danijel Vranješ
Nábehy#Nábehy
65127
2069216
3572335
58436
Last 32 Best of 5 Last 16 Best of 5 Štvrťfinále Best of 5 Semifinále Best of 5 Finále Best of 7
19P. Sedlák3
I. Jancura2
35P. Sedlák3
P. Varga0
43P. Sedlák3
M. Kollár0
47P. Sedlák1
B. Köles3
49B. Köles4
D. Vranješ0
20P. Varga3
V. Mikula2
21M. Šedo3
L. Pindiak0
36M. Šedo2
M. Kollár3
22M. Kollár3
P. Hirner0
23A. Horáček1
B. Köles3
37B. Köles3
M. Matovič1
44B. Köles3
K. Čižmarovič2
24M. Matovič3
I. Zuzčák2
25K. Čižmarovič3
T. Ratkovský0
38K. Čižmarovič3
B. Tetřev0
26M. Hrubčo0
B. Tetřev3
27R. Pastierovič0
P. Křemen3
39P. Křemen3
M. Popovič0
45P. Křemen3
M. Bučko2
48P. Křemen0
D. Vranješ3
28M. Petrášek0
M. Popovič3
29M. Frank1
P. Longauer3
40P. Longauer0
M. Bučko3
30J. Holeš0
M. Bučko3
31J. Richter2
M. Oriňák3
41M. Oriňák1
A. Burdel3
46A. Burdel1
D. Vranješ3
32E. Tenk2
A. Burdel3
33I. Oboňa2
M. Faško3
42M. Faško0
D. Vranješ3
34J. Mikulášek0
D. Vranješ3
HráčNábehy
Martin Kollár50, 37, 31, 22
Danijel Vranješ48, 41, 31, 30, 29, 28, 27, 21, 20, 20, 20
Kevin Čižmarovič43
Boris Tetřev36, 28, 24
Patrik Sedlák36, 31
Balázs Köles35, 29, 28, 23, 23, 23, 21, 20, 20
Matúš Bučko32, 26, 24
Pavol Křemen31, 28, 25, 22, 22
Andrej Burdel29, 27, 24
Miroslav Matovič27, 22
Michal Frank27
Jakub Holeš27
Vladimír Mikula24, 22
Martin Oriňák24, 20
Peter Longauer24
Marek Brunovský24
Igor Zuzčák23
Robo Pastierovič23
Luboš Pindiak22
Ivan Oboňa22
Miroslav Šedo22
Adam Horáček21
Miloš Popovič20

c = clearance, dohrávka

PoradieHráč(i)
1.Balázs Köles
2.Danijel Vranješ
3. - 4.Pavol Křemen,  Patrik Sedlák
5. - 8.Andrej Burdel,  Kevin Čižmarovič,  Matúš Bučko,  Martin Kollár
9. - 16.Martin Faško,  Martin Oriňák,  Boris Tetřev,  Peter Varga,  Miloš Popovič,  Peter Longauer,  Miroslav Matovič,  Miroslav Šedo
17. - 32.Ivan Oboňa,  Miroslav Hrubčo,  Jozef Richter,  Michal Frank,  Igor Jancura,  Robo Pastierovič,  Igor Zuzčák,  Tomáš Ratkovský,  Vladimír Mikula,  Pavol Hirner,  Jozef Mikulášek,  Enrik Tenk,  Matúš Petrášek,  Jakub Holeš,  Luboš Pindiak,  Adam Horáček
33. - 47.Robert Klein,  Peter Ďureček,  Jozef Daňa,  Patrik Sojčák,  Radovan Hvizdoš,  Pavol Žiak,  Adrián Rubint,  Tomáš Podolinský,  Lukáš Harsa,  Fero Stribrnský,  Adrián Oriňák,  Kamil Braso,  Ľubomír Vasek,  Vlado Tencer,  Marek Brunovský
48.Ján Kundrák
49. - 50.Vladislav Kotešovec,  Jaromír Štěpánek

Späť