Moravský Pohár 2017  /20.10.2017 - 22.10.2017

OrganizátorArenia Snooker Academy Třebíč
Dátum20.10.2017 - 22.10.2017
Štartovné10€ / osoba (juniori do 18 rokov 5€)
RankingTurnaj je zaradený do celoslovenského rebríčka. Bodový zisk pre víťaza je 3500 b. Ďalšie miesta sú krátené koeficientom 0.8
Dress CodeDress Code A / Spoločenské topánky, spoločenské nohavice bez našitých vreciek, košeľa s dlhými rukávmi a zapínaním na zápästí, vestička, kravata alebo motýlik

Výpočet postupových miest z kvalifkácie

Na Slovensku sa hrali 3 kvalifikačné turnaje - Bratislava, Prešov a Tvrdošín, do ktorých bolo celkom prihlásených 35 hráčov. Na hlavnom turnaji má tým pádom Slovensko 16 miest, ktoré boli rozdelené medzi kvalifikačné regiony (turnaje) nasledovne: Bratislava 6 miest, Prešov 5 miest a Tvrdošín 5 miest.

Hráči postupujú na základe nasledujúcich kritérií:

  • Poradie (umiestnenie) v kvalifikačnom turnaji
  • +/- v playoff 
  • nasadenie do Playoff

Formát Turnaja

Turnaj sa hrá formátom skupín a nasledného play off. Do skupín je nasadených 8 hráčov zo Slovenska a 8 hráčov z Česka podľa konečného poradia série Federal Cup 2016/17. Zvyšný hráči sú do skupín náhodne vyžrebovaní tak, aby v ideálnom prípade vo skupinách boli 2 Slováci a 2 Češi. 

Skupiny sa hrajú Best of 3, z každej skupiny 2 hráči postupujú do Playoff hraného od osemifinále na Best of 3, od štvrťfinále na Best of 5.

Formát turnaja

Hrá sa systémom skupiny a play off. Skupiny sa odohrajú systémom každý s každým, vyraďovacia časť systémom jednoduchého KO. Každý hráč sa musí registrovať a zaplatiť štartovné v klube najneskôr 15 minút pred plánovaným časom svojho 1. zápasu

Všetky zápasy turnaja sa odohrajú podľa pravidiel WPBSA (World Professional Billiards and Snooker Association) s následujúcimi úpravami:

  • ak je do zápasu pridelený plošný rozhodca, hráči sú povinní ho privolať v situácii, kedy môže dôjsť k uplatneniu pravidla “Foul and Miss”. Ak tak hráči neurobia, nie je možné hlásiť “Miss”
  • V prípade, že do zápasu nie je pridelený plošný rozhodca ani stolový rozhodca, "Miss" je možné uplnatniť maximálne 2x v jednej sérii.
  • Zaid Al-Tamini Zaid Al-Tamini
  • Kamil Braso Kamil Braso
  • Andrej Burdel Andrej Burdel
  • Jozef Daňa Jozef Daňa
  • Martin Forman Martin Forman
  • Michal Frank Michal Frank
  • Aleš Herout Aleš Herout
  • Pavol Hirner Pavol Hirner
  • Jaroslav Horní Jaroslav Horní
  • Adam Horáček Adam Horáček
  • Matej Hrubčo Matej Hrubčo
  • Jean Marie Hustin Jean Marie Hustin
  • Pavel Jílek Pavel Jílek
  • Martin Kollár Martin Kollár
  • Jirka Kubiš Jirka Kubiš
  • Ondřej Kubálek Ondřej Kubálek
  • Radek Luner Radek Luner
  • Jan Matějíček Jan Matějíček
  • Martin Oriňák Martin Oriňák
  • Miloš Popovič Miloš Popovič
  • Jindra Prchal Jindra Prchal
  • Jakub Rendla Jakub Rendla
  • Marcel Rešovský Marcel Rešovský
  • Patrik Sojčák Patrik Sojčák
  • Fero Stribrnský Fero Stribrnský
  • Richard Stroughair Richard Stroughair
  • Miroslav Svoboda Miroslav Svoboda
  • Enrik Tenk Enrik Tenk
  • Osip Zusmanovich Osip Zusmanovich
  • Kevin Čižmarovič Kevin Čižmarovič
  • Maroš Šeminský Maroš Šeminský
  • Lubomír Šubert Lubomír Šubert

A 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Jaroslav Horní0:00:000
Jean Marie Hustin0:00:000
Jozef Daňa0:00:000
Adam Horáček0:00:000

B 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Ondřej Kubálek0:00:000
Martin Forman0:00:000
Michal Frank0:00:000
Kevin Čižmarovič0:00:000

C 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Miroslav Svoboda0:00:000
Jindra Prchal0:00:000
Pavol Hirner0:00:000
Andrej Burdel0:00:000

D 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Zaid Al-Tamini0:00:000
Jan Matějíček0:00:000
Patrik Sojčák0:00:000
Martin Kollár0:00:000

E 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Radek Luner0:00:000
Osip Zusmanovich0:00:000
Fero Stribrnský0:00:000
Enrik Tenk0:00:000

F 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Lubomír Šubert0:00:000
Jakub Rendla0:00:000
Kamil Braso0:00:000
Martin Oriňák0:00:000

G 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Richard Stroughair0:00:000
Jirka Kubiš0:00:000
Marcel Rešovský0:00:000
Miloš Popovič0:00:000

H 2 postupujúci

HráčZápasyFrames+/-NábehBody
Pavel Jílek0:00:000
Aleš Herout0:00:000
Maroš Šeminský0:00:000
Matej Hrubčo0:00:000
Skupina A
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
1 21 Oct 10:00 Adam Horáček 0(3)0 Jaroslav Horní
2 21 Oct 10:00 Jozef Daňa 0(3)0 Jean Marie Hustin
3 21 Oct 13:45 Adam Horáček 0(3)0 Jozef Daňa
4 21 Oct 13:45 Jean Marie Hustin 0(3)0 Jaroslav Horní
5 21 Oct 17:30 Adam Horáček 0(3)0 Jean Marie Hustin
6 21 Oct 17:30 Jozef Daňa 0(3)0 Jaroslav Horní
Skupina B
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
7 21 Oct 10:00 Kevin Čižmarovič 0(3)0 Ondřej Kubálek
8 21 Oct 10:00 Michal Frank 0(3)0 Martin Forman
9 21 Oct 13:45 Kevin Čižmarovič 0(3)0 Michal Frank
10 21 Oct 13:45 Martin Forman 0(3)0 Ondřej Kubálek
11 21 Oct 17:30 Michal Frank 0(3)0 Ondřej Kubálek
12 21 Oct 18:45 Kevin Čižmarovič 0(3)0 Martin Forman
Skupina C
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
13 21 Oct 10:00 Andrej Burdel 0(3)0 Miroslav Svoboda
14 21 Oct 11:15 Pavol Hirner 0(3)0 Jindra Prchal
15 21 Oct 15:00 Andrej Burdel 0(3)0 Pavol Hirner
16 21 Oct 15:00 Jindra Prchal 0(3)0 Miroslav Svoboda
17 21 Oct 18:45 Andrej Burdel 0(3)0 Jindra Prchal
18 21 Oct 18:45 Pavol Hirner 0(3)0 Miroslav Svoboda
Skupina D
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
19 21 Oct 11:15 Martin Kollár 0(3)0 Zaid Al-Tamini
20 21 Oct 11:15 Patrik Sojčák 0(3)0 Jan Matějíček
21 21 Oct 15:00 Martin Kollár 0(3)0 Patrik Sojčák
22 21 Oct 15:00 Jan Matějíček 0(3)0 Zaid Al-Tamini
23 21 Oct 18:45 Martin Kollár 0(3)0 Jan Matějíček
24 21 Oct 18:45 Patrik Sojčák 0(3)0 Zaid Al-Tamini
Skupina E
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
25 21 Oct 11:15 Enrik Tenk 0(3)0 Radek Luner
26 21 Oct 11:15 Fero Stribrnský 0(3)0 Osip Zusmanovich
27 21 Oct 15:00 Enrik Tenk 0(3)0 Fero Stribrnský
28 21 Oct 16:15 Osip Zusmanovich 0(3)0 Radek Luner
29 21 Oct 20:00 Enrik Tenk 0(3)0 Osip Zusmanovich
30 21 Oct 20:00 Fero Stribrnský 0(3)0 Radek Luner
Skupina F
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
31 21 Oct 12:30 Martin Oriňák 0(3)0 Lubomír Šubert
32 21 Oct 12:30 Kamil Braso 0(3)0 Jakub Rendla
33 21 Oct 16:15 Martin Oriňák 0(3)0 Kamil Braso
34 21 Oct 16:15 Jakub Rendla 0(3)0 Lubomír Šubert
35 21 Oct 20:00 Martin Oriňák 0(3)0 Jakub Rendla
36 21 Oct 20:00 Kamil Braso 0(3)0 Lubomír Šubert
Skupina G
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
37 21 Oct 12:30 Miloš Popovič 0(3)0 Richard Stroughair
38 21 Oct 12:30 Marcel Rešovský 0(3)0 Jirka Kubiš
39 21 Oct 16:15 Miloš Popovič 0(3)0 Marcel Rešovský
40 21 Oct 16:15 Jirka Kubiš 0(3)0 Richard Stroughair
41 21 Oct 20:00 Marcel Rešovský 0(3)0 Richard Stroughair
42 21 Oct 21:15 Miloš Popovič 0(3)0 Jirka Kubiš
Skupina H
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
43 21 Oct 12:30 Maroš Šeminský 0(3)0 Pavel Jílek
44 21 Oct 13:45 Matej Hrubčo 0(3)0 Aleš Herout
45 21 Oct 17:30 Matej Hrubčo 0(3)0 Maroš Šeminský
46 21 Oct 17:30 Aleš Herout 0(3)0 Pavel Jílek
47 21 Oct 21:15 Matej Hrubčo 0(3)0 Pavel Jílek
48 21 Oct 21:15 Maroš Šeminský 0(3)0 Aleš Herout
Last 16
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
49 22 Oct 10:00 A1 0(3)0 H2
50 22 Oct 10:00 E1 0(3)0 D2
51 22 Oct 10:00 C1 0(3)0 F2
52 22 Oct 10:00 G1 0(3)0 B2
53 22 Oct 10:00 B1 0(3)0 G2
54 22 Oct 11:15 F1 0(3)0 C2
55 22 Oct 11:15 D1 0(3)0 E2
56 22 Oct 11:15 H1 0(3)0 A2
Štvrťfinále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
57 22 Oct 13:00 Víťaz #49 0(5)0 Víťaz #50
58 22 Oct 13:00 Víťaz #51 0(5)0 Víťaz #52
59 22 Oct 13:00 Víťaz #53 0(5)0 Víťaz #54
60 22 Oct 13:00 Víťaz #55 0(5)0 Víťaz #56
Semifinále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
61 22 Oct 15:00 Víťaz #57 0(5)0 Víťaz #58
62 22 Oct 15:00 Víťaz #59 0(5)0 Víťaz #60
Finále
#DátumStôlHráč 1Hráč 2
63 22 Oct 17:30 Víťaz #61 0(5)0 Víťaz #62
Last 16 Best of 3 Štvrťfinále Best of 5 Semifinále Best of 5 Finále Best of 5
49A1
H2
57Víťaz #49
Víťaz #50
61Víťaz #57
Víťaz #58
63Víťaz #61
Víťaz #62
50E1
D2
51C1
F2
58Víťaz #51
Víťaz #52
52G1
B2
53B1
G2
59Víťaz #53
Víťaz #54
62Víťaz #59
Víťaz #60
54F1
C2
55D1
E2
60Víťaz #55
Víťaz #56
56H1
A2

Späť